Gravírovanie

Gravírovanie je popisovanie rôznych druhov materiálov rytím do hĺbky s cieľom zhotoviť požadovaný motív. Gravírovanie vyniká stálosťou výsledku, presnosťou, rýchlosťou a flexibilitou. Neexistujú skoro žiadne obmedzenia v gravírovanej grafike.

Predloha na gravírovanie sa pripraví v počítači. Potom počítačom riadený gravírovací stroj prenesie predstavy autorov do zvoleného materiálu. Z materiálov najčastejšie gravírujeme do kovu (aj nerez), drevo, zliatiny kovov, plasty, sklo, papier a iné.

Výsledkom použitia laserovej technológie je presný a trvalý popis, ktorý sa dá odstrániť iba hrubou silou. K dispozícii máme 2 gravírovacie zariadenia.

Gravírovanie CO2 laserom

Gravírovanie CO2 laserom sa dá aplikovať na drevo, plasty, sklo, keramiku, kožu, textil, korok, gumu, papier, kameň a iné materiály. Kovy sa dajú značiť za pomocou špeciálnej pasty. Následne vznikne čierne odolné značenie. Laser je vhodný na rezanie niektorých plastov a plexiskla. Veľmi presne vyrezáva do korku, dreva, papieru či kartónu, používa sa ako náhrada výsekových nástrojov.

Gravírovanie fiber laserom

Používame ho na rôzne kovové predmety rôznych veľkostí a tvarov. Vygravírovaný motív je veľmi presný a pekný. Výsledkom je jemný a decentný výsledok.

Gravírujeme identifikačné, prístrojové a výrobné štítky, firemné a reklamné cedule, orientačné a informačné systémy, robíme priemyselný popis predmetov. Laserom značíme a vyrábame darčekové a reklamné predmety, laserové gravírovanie využívame aj pri výrobe štočkov do razítok.

Kontaktujte nás
Tento formulár je chránený technológiou reCAPTCHA podliehajúcej pravidlám používania a ochrany súkromia spoločnosti Google.