Razba

Táto technológia umožňuje tlačiť (raziť) na materiály ako je koža, koženka a papier. Na realizáciu potlače touto technológiou je potrebné vyrobiť raznicu z tepelne dobre vodivého materiálu v tvare motívu loga. Výroba raznice sa prevádza ručným, alebo strojovým gravírovaním z mosadze a je časovo náročná a tým pomerne drahá, ale raznica sa po zaplatení stáva majetkom zákazníka a môže byť kedykoľvek neskôr použitá opäť, pretože jej životnosť býva takmer neobmedzená.

Po upnutí raznice do raziaceho stroja, je vyhriata na požadovanú teplotu a potom pomocou teploty a tlaku dochádza k vyrazeniu motívu raznice do daného predmetu.

Razba

Najčastejšie reklamné predmety sú peňaženky a diáre. Pri tomto spôsobe razby sa používajú mosadzné raznice z dôvodu lepšej vodivosti tepla.

Razba môže byť buď bez fólie (tzv. slepotlač, ktorá vytvára veľmi decentný nenápadný reliéf loga v povrchu predmetu), alebo s fóliou (vytvára veľmi výrazný reliéf vo zvolenej farbe fólie (zlatá, strieborná, modrá atď.).

Kontaktujte nás
Tento formulár je chránený technológiou reCAPTCHA podliehajúcej pravidlám používania a ochrany súkromia spoločnosti Google.