Nonoilen – revolučný materiál

Nám v reklama BARTOŠ veľmi záleží na životnom prostredí a zdravej planéte pre naše deti a ďalšie generácie. A preto sa vždy snažíme nahrádzať zastaralé a neekologické riešenia tými udržateľnými.

Už pár rokov podnikáme kroky, ktoré zatiaľ nie sú povinné pre všetkých, ale pre nás je to Must Have, keď chceme ísť ruka v ruke s tým, čomu veríme. Okrem alternatívnych zdrojov energie a samočistenia vody, ktorú produkujeme, recyklácie, upcyklácie, spolupráce s uvedomelými partnermi, či certifikovanými a transparentnými dodávateľmi, sa vždy obzeráme po možnostiach, ako vylepšiť niečo málo, čo sa ešte dá.

Ak aj Vás, rovnako ako nás mrzí, keď sa dennodenne stretnete s odpadom, ktorému sa dalo predísť?

Ak by ste si aj Vy želali, žeby sme sa na Slovensku krôčikom priblížili krajinám EU s minimálnym podielom odpadu uloženého na skládkach?
https://www.europarl.europa.eu/news/sk/headlines/society/20180328STO00751/odpadove-hospodarstvo-v-eu-fakty-a-cisla

Ak hľadáte aj Vy tú alternatívu, ktorá nezaťaží životné prostredie a vyrieši aspoň jeden malý problém, tak ste tu správne – v reklame BARTOŠ a na tomto blogu. Je pravda, že každý musí začať v prvom rade od seba… Je tiež pravda, že u väčšiny z nás je na zmenu potrebná informovanosť, nastavenie mysle, či nasmerovanie správnym smerom. Môžete si povedať, veď je to len jedno malé plastové vrecko, ale čo keď si toto isté povie 999 ľudí okolo nás? … Globálna produkcia plastov dosahuje enormné čísla a každým rokom je to horšie a horšie. Najsmutnejšie na tom je, že takmer 80% plastového odpadu končí na skládkach, v prírode a oceánoch. Bohužiaľ sa momentálne recykluje iba okolo 12% z celkového odpadu plastov a nanešťastie plast sa nedá recyklovať donekonečna…

Toto chce zásadnú zmenu – ekologickú náhradu plastov.
Sme preto radi, že Vám môžeme predstaviť Nonoilen – materiál, ktorý bol vyvinutý na Slovensku

Je vyrábaný z polymérov, ktoré sú z obnoviteľných zdrojov, z biomasy, bez fosílnych surovín – ropy a teda neobsahuje žiadne syntetické polyméry.

 

Práve preto je plne KOMPOSTOVATEĽNÝ – rozkladá sa na neškodné a netoxické zložky, ktoré nemajú negatívny vplyv na prírodu a pri jeho rozklade nevznikajú žiadne mikroplasty. Z tohto dôvodu jeho rozklad neprispieva ku skleníkovému efektu a globálnemu otepľovaniu. Dokonca kompostovaním vzniká substrát vhodný na zlepšenie kvality pôdy. Vyhovuje štandardným technológiám na spracovanie plastov a vlastnosťami je podobný bežným plastom (PE, PP, polyestery a podobne), čiže ideálna EKO alternatíva.

Skvelé správy, že áno?!
Ako náš zákazník si môžete cenovú ponuku vyžiadať aj doplnenú o balenie textilu v Nonoilen vreckách. Tie potom jednoducho dáte do klasického kompostéra a rozklad už zariadia mikroorganizmy v priebehu 20-100 dní. Do budúcna chceme vidieť viac aplikácií tohto materiálu, nielen v obalovej technike. Budeme to sledovať a samozrejme informovať aj našich zákazníkov. Už teraz majú naši rodáci palec hore za momentálne všestranné využitie, ktoré sa snažíme aj my aplikovať do Vašich dopytov.

Pre viac informácií nás určite neváhajte kontaktovať.

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi.

Ďalšie články

Aktuálna ponuka

Nonoilen – revolučný materiál

Nám v reklama BARTOŠ veľmi záleží na životnom prostredí a zdravej planéte pre naše deti a ďalšie generácie. A preto sa vždy snažíme nahrádzať zastaralé

Novinky

KOMPOSTOVATEĽNÁ HANDRIČKA S POTLAČOU

Spravte z umývania riadov inšpiratívnu zábavu, ktorá je naviac ekologická! Výnimočný reklamný predmet, ktorý využijete pri upratovaní alebo  v kuchyni pri utieraní čohokoľvek. Potlač podľa