reklama BARTOŠ – Social corporate responsibility

Naša firma reklama BARTOŠ kladie veľký dôraz na ekológiu

Slová musia byť podložené činmi. Našou snahou je robiť správne veci zamerané na trvalo udržateľný rozvoj ako i dôraz na kvalitu a starostlivosť o životné prostredie.

Používame ekologické farby.

Na potlač textilu používame ekologické farby na vodnej báze a pigmenty od britskej spoločnosti Magna. Všetky farby a pigmenty prešli pri výrobe náročným procesom kontroly a testovania a majú certifikát Global Organics Textile Standard (GOTS). Tento certifikát je zárukou toho, že produkty neobsahujú škodlivé látky, ťažké kovy a látky ohrozujúce životné prostredie a zdravie pracovníkov. A to všetko pri zachovaní perfektného výsledku tlače.

Ďalším benefitom je skrátenie času sušenia a fixácie po tlači, čo významným spôsobom prispieva k zníženiu spotreby elektrickej energie a teda prináša aj dôležitý ekonomický efekt.

Pri používaní nového typu pást a pigmentov sa taktiež výrazne znížilo množstvo odpadovej farby, ktoré vyprodukujeme.

Nezanedbateľnou výhodou tohto systému je, že pri čistení sít po tlači nemusíme používať škodlivé organické rozpúšťadlá.

Čistenie sít a odpadovej vody.

Zakúpením čistiacej linky od nemeckej spoločnosti Zentner sa aj tento krok našej výroby dostal na svetovú úroveň. Po tlači najskôr mechanicky odstránime zo sita zvyškovú farbu a čistiaca linka následne sito umyje a šablónu odvrství. Na čistenie a odvrstvovanie používame zmes ekologických chemikálií, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Táto čistiaca zmes cirkuluje v zariadení v uzavretom systéme a dá sa opakovane použiť. Znečistenú odpadovú vodu následne v ďalšom zariadení vyčistíme a do systému vraciame ekologicky neškodnú krištáľovo čistú vodu.

Odpady.

V celom procese výroby dôsledne strážime množstvo vzniknutého odpadu. Toto množstvo sa snažíme neustále znižovať. Časť odpadov postupujeme na recykláciu. Vzniknuté odpady triedime podľa aktuálnych európskych štandardov a likvidujeme v spolupráci s registrovanou firmou. K rovnakému správaniu vedieme aj našich zamestnancov. Sme hrdí na našich zamestnancov, že sa nám spoločne podarilo vytriediť a vyzbierať zatiaľ viac ako 5.000 ks vrchnáčikov z fliaš, ktorými sme pomohli rodine s hendikepovaným dieťatkom. A pokračujeme ďalej….

 

     

 

Kvalita pracovného prostredia.

Neustále sa zaoberáme aj otázkou kvality pracovného prostredia. Vo výrobe máme osvetlenie LED svietidlami so zabudovaným stmievaním a rozjasňovaním. Tak aby boli neustále zabezpečené rovnake svetelné podmienky – intenzita osvetlenia – 1000 Luxov. Priestor má aj veľa prirodzeného svetla, tak aby bola zachovaná čo najvyššia vernosť farieb. Celá hala je odvetraná a v lete klimatizovaná, aby mali naši zamestnanci čo najvyšší komfort pre svoju prácu. Podlaha je z vysokopevnostného liateho betónu na ktorej je polyuretánový náter – PURCEM, vhodný do chemického prostredia. Neustále sa staráme o čistotu strojov a okolia. To všetko nám zabezpečuje vysokú kvalitu pracovného prostredia a spokojných zamestnancov.

 

Chránená dielňa.

Firma reklama BARTOŠ zamestnáva aj hendikepovaných pracovníkov. Chránenú dielňu sme zriadili už pred viac ako šiestimi rokmi. Medzi hendikepovanými ľuďmi sme našli veľmi šikovných a lojálnych zamestnancov, ktorí sú pre našu firmu veľkým prínosom. Hlavnou výhodou pre nich samých je ich začlenenie medzi ostatných zamestnancov. Ak ste firma, ktorá zamestnáva viac ako 20 zamestnancov, a nezamestnávate ZŤP pracovníkov, potom je táto informácia pre Vás dôležitá. Viac sa dočítate tu:

https://bartos.sk/chranena-dielna/

Páčil sa vám článok?
Zdieľajte ho s priateľmi.

Ďalšie články

Aktuálna ponuka

Nonoilen – revolučný materiál

Nám v reklama BARTOŠ veľmi záleží na životnom prostredí a zdravej planéte pre naše deti a ďalšie generácie. A preto sa vždy snažíme nahrádzať zastaralé

Novinky

KOMPOSTOVATEĽNÁ HANDRIČKA S POTLAČOU

Spravte z umývania riadov inšpiratívnu zábavu, ktorá je naviac ekologická! Výnimočný reklamný predmet, ktorý využijete pri upratovaní alebo  v kuchyni pri utieraní čohokoľvek. Potlač podľa